painting by S. Nersisqua

"Ecce, homo."Komentáře

1 Avis Avis | Web | 24. března 2015 v 19:59 | Reagovat

Drahá, o tom, jak mě baví pozorovat lidi..., asi není třeba příliš hovořit, snad ani není možné předstírat, že mě to vůbec nebaví nebo dokonce že to vůbec nedělám. (Ehm.) Takže v tom jsme spolu!
Také cítím, že pomocí poznáváním jiných poznávám sebe - rovnou na několika úrovních, jednak pomocí nich samotných a jednak pomocí té cesty, kdy JÁ vnímám je (a tedy to, jak je vnímám, o mně něco vypovídá). Hodně s Tebou cítím, když píšeš o tom, jak Tě baví pronikat k lidem (či snad do lidí) i k jejich neduhům.
Doufám, že máš pravdu, že lidé mají původně bílou, čistou duši - já spíš myslím, že jsou přirozeně spíše nemorální, hanební a inklinující ke špatnostem a té bělosti se musí(na)učit... Nebo snad že zezačátku nejsou nijací a pak se definují (a musí za tu bělost bojovat) - to spíš.

Hezky silný konec. Je vidět, že jsi uvědomělá a silná. Bytost s velkým B.
Což obdivuji, chválím, klaním se tomu - a přátelsky - závidím. :-)

2 Flavia Flavia | 27. března 2015 v 11:11 | Reagovat

Víš, tady se právě ukazuje, jaká jsem optimistka ;-) Ale i tahle má představa, že lidé jsou přirozeně dobří, je v jádru sobecká. Doufám že to tak je, protože ve světě, který není v jádru dobrý, bych žít nechtěla. Ale já žít chci, teď a tady a tak si stavím (často, bohužel) vzdušné zámky, dávám ďáblům andělská křídla a nechci věřit, že nosíme v hrudi Mefista. V tom je má naděje- toho, kdo má v sobě jen kapku světla ještě lze zachránit.
O minulých Velikonocích jsem si povídala s jedním moudrým člověkem o ďáblu. Dělá mi (vlastně doteď) problém pochopit-uvěřit, že existuje absolutní zlo. Nemůžu si pomoci, ale je mi ho líto. Blbost, co? ;-)
A ještě k té Bytosti. To, jak je to s bytím, Bytím a existencí jsme už řešily na Vyšehradě (a došly jsme ke stejnému názoru). Ty víš, že bych se jednou chtěla Bytostí stát, ale zatím jsem jen na cestě stát se sama sebou. Ta cesta je trnitá, ale mám podporu. I v Tobě a v našich rozhovorech. Díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme.
V tom spočívá romantika a idiotství lidského života.